Huis Veenman Amersfoort

(18-09-2008)

Rik Lagerwaard Architect, Amersfoort

Projectgegevens
Projectarchitect Rik Lagerwaard
Projectmedewerker Harrie Meuleman
Opdrachtgever Familie Veenman
Constructeur Raadgevend Ingenieursbureau Schaeffer
Meer afbeeldingen
M M M M M M M M M M M M M M M M M M M M M M M M M M M M M M M

In vroeger eeuwen was een rieten kap als dak op de woning veelal de goedkoopste oplossing. Waar tegenwoordig een rieten dak op woningbouw verschijnt, is het vaak juist een uitdrukking van weelde. Architect Rik Lagerwaard paste dit anachronisme toe bij de renovatie en nieuwbouw van een cataloguswoning uit 1995. De bijzondere kapvorm en het contrast tussen de agrarische uitstraling van het riet en het industrieel aandoende staal en glas transformeren een standaardwoning in een eigenzinnige villa.

print dit artikel   Stuur door  

Project kort

Entreegebouw Broekerveiling, Broek op Langedijk

Entreegebouw Broekerveiling, Broek op Langedijk

Een 19e eeuws veilinggebouw op palen in het Rijk der Duizend Eilanden. In het pittoreske dorpje Broek op Langedijk staat Museum Broekerveiling.

Nieuws

De Laurenskerk 'Een monument vol verhalen'

De Laurenskerk 'Een monument vol verhalen'

Vanaf 11 september 2010 zal een nu goeddeels onzichtbaar deel van de geschiedenis van de Laurenskerk in Rotterdam weer tot leven worden gebracht



Nieuws

De Laurenskerk 'Een monument vol verhalen'

(07-09-2010)

Vanaf 11 september 2010 zal een nu goeddeels onzichtbaar deel van de geschiedenis van de Laurenskerk in Rotterdam weer tot leven worden gebracht

Defensiemuseum Soesterberg

(07-09-2010)

Het Rijk besteedt het nieuwbouwproject defensiemuseum Soesterberg door middel van publiek private samenwerking [pps] aan.

meer nieuws

Agenda

Music, Space & Architecture

(do 25 februari 2010 - za 6 november 2010)

Publieksactiviteiten met als onderwerp de relatie tussen muziek, ruimte en architectuur

Agenda Music, Space & Architecture

Monumentale installatie Notion Motion

(za 22 mei 2010 - zo 17 oktober 2010)

Notion Motion (2005) van de Deens-IJslandse kunstenaar Olafur Eliassonwerd speciaal ontwikkeld voor het museum en door het H+F Mecenaat van schrijver en verzamelaar Han Nefkens en in 2005 aan het Boijmans van Beuningen geschonken.

Meer info

meer agenda