Construsoft integreert BuildingPoint Scandinavia

Actualiteiten, Nieuws

Construsoft integreert BuildingPoint Scandinavia

Door: Redactie ArchitectuurNL | 26-12-2025

Met de integratie van BuildingPoint Scandinavia verbreedt Construsoft haar krachtenbundeling met EDRMedeso onder Miryen verder. Deze nieuw opgerichte strategische groep richt zich op het ontwikkelen van een meer geïntegreerd aanbod van engineering- en digital construction-diensten in Europa en Latijns-Amerika.

BuildingPoint Scandinavia, nu nog onderdeel van EDRMedeso, zal vanaf 2026 opereren onder de naam Construsoft Nordics. Alle bestaande teams blijven actief en ondersteunen klanten in hun eigen taal en markt. Daarmee verstevigt Construsoft zijn positie in Noorwegen, Denemarken en IJsland en breidt het zijn aanbod uit binnen de volledig geïntegreerd Trimble-workflow, van digitaal ontwerp tot uitvoering en vastlegging op de bouwplaats.

BIM

Construsoft en BuildingPoint Scandinavia combineren diepgaande BIM-expertise met geavanceerde onsite- en fieldtechnologieën. Daarmee ontstaat een van de meest complete digitale ecosystemen voor de bouw in Europa. Klanten kunnen hierdoor nauwkeuriger, geautomatiseerd en beter verbonden werken gedurende de volledige bouwcyclus.

De integratie brengt onder meer de volgende zaken samen:

  • Tekla Structures-expertise, inclusief breed toegepaste eigen extensies en sectorspecifieke tools voor houtbouw, staal en beton.
  • Leiderschap in fieldtechnologie, zoals mixed reality, 3D-laserscanning, layout-robotica en onsite workflows.
  • Een breder portfolio aan oplossingen, waaronder IDEA StatiCa en andere tools voor constructieve analyse en bouwmanagement die in Europa en Latijns-Amerika worden ingezet.
  • Een groeiend aanbod van eigen software en automatiseringen, ontwikkeld door de interne teams van Construsoft en BuildingPoint Scandinavia.
  • Versnelling richting connected, model-based construction

“De bouwsector beweegt zich in hoog tempo richting volledig verbonden, modelgebaseerde workflows”, weet CEO Wouter Hartemink van Construsoft. “Door de integratie van BuildingPoint Scandinavia brengen we twee organisaties met complementaire sterktes samen: Tekla-expertise, eigen extensies en consultancy enerzijds, en fieldtechnologieën zoals scanning, mixed reality, layout en robotica anderzijds. Met deze combinatie kunnen we onze klanten ondersteunen met diepere lokale kennis en end-to-end technologie die elke fase van ontwerp tot uitvoering verbindt.”

Continuïteit voor klanten

“Onze klanten behouden de lokale begeleiding die ze gewend zijn, versterkt door de ervaring en schaal van Construsoft”, aldus CEO Niklas Lindwall van BuildingPoint Scandinavia. “Samen kunnen we hen beter dan ooit ondersteunen in hun digitale bouwproces.”

“Wij zijn verheugd dat Construsoft zijn aanwezigheid in de Noordse regio verder uitbreidt”, zegt Mark Schwartz, Senior Vice President AECO Software bij Trimble. “De combinatie van BIM- en fieldtechnologie-expertise levert directe waarde voor bouwbedrijven die werken met verbonden, modelgebaseerde workflows op basis van Tekla en Trimble Connect.”


Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Ontvang iedere week het laatste nieuws en informatie op het gebied van architectuur in uw mailbox.


Gerelateerd

Tags: , ,
0 Comments Leave a reply

    Leave a comment

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.