Lezing: Carbon Stories

Lezingen, Nieuws

Lezing: Carbon Stories

Door: Redactie ArchitectuurNL | 23-05-2025

De Nederlandse G5 steden streven naar ‘Paris Proof’ bouwen. Daarom hebben deze gemeenten de afgelopen jaren verschillende Paris Proof beleidsmaatregelen en experimenten uitgewerkt. Tijdens de lezing Carbon Stories op 12 juni wordt gekeken naar de Paris Proof Projecten van Eindhoeven en Rotterdam. Want: Wat kunnen we leren van de verschillende benaderingen om Paris Proof te bereiken? Wat werkte goed, welke belemmeringen zijn weggenomen, wat heeft aandacht nodig, wat is een NO GO voor de toekomst?

Dragen de ervaringen bij aan een volgende stap: het afstemmen van het gemeentelijk beleid om een Paris Proof praktijk op een impactvolle schaal te creëren? Door de grotere Nederlandse steden op een lijn te brengen naar een meer uniform kader voor Paris Proof bouwen, kan duidelijkheid worden verschaft voor een substantieel deel van het Nederlandse bouwvolume. Hiermee kan de ontwikkeling naar een Paris Proof bouwpraktijk op een relevante schaal versnellen.

Eindhoven en Rotterdam

Tijd om Paris Proof projecten te bespreken met beleidsmakers van één van de meest ambitieuze steden in Nederland: Rotterdam en Eindhoven. Dit gebeurt in de lezing ‘Catrbon Stories’. Hierin wordt besproken: Wat hebben de projecten gemeen? Welke lokale lessen uit het verleden kunnen overal in Nederland worden toegepast? Wat zijn typische lokale factoren en moeten bepaalde verschillen in aanpak blijven bestaan? En waarom? Kan dit een model zijn voor de nationale overheid? Wat betekent het voor de markt? Wanneer beginnen we?

Wethouder Chantal Zeegers van de gemeente Rotterdam deelt het beleid van Rotterdam op het gebied van duurzaam bouwen. Gevolgd door een presentatie van Rob Bogaarts (Building Balance) over de implementatie van biobased bouwen bij woningcorporaties in de regio Eindhoven. Robbert Groeneveld (Woonstad) deelt de geleerde lessen van het Rotterdamse houten sociale woningbouwproject Valckensteyn.

Carbon Stories is een samenwerking tussen GROUP A | CARBONLAB, Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam, KeileCollectief en Klimaat Academie Rotterdam.

Praktisch

Format: lezing en debat
Datum: Donderdag 12 Juni 2025, 19:30-21:30
Locatie: Keilepand Rotterdam
Voertaal: Engels of Nederlands (ntb)
Moderator: Geert Maarse
Reserveer je gratis ticket


Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Ontvang iedere week het laatste nieuws en informatie op het gebied van architectuur in uw mailbox.


Gerelateerd

Tags: ,
0 Comments Leave a reply

    Leave a comment

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.